Google Plus

Google Plus Kapak Fotoğrafı Ölçüleri Nelerdir?

Google Plus kapak fotoğrafı için önerilen en uygun boyut 1080x608px boyutlarıdır.

Google Plus Profil Fotoğrafı Ölçüleri Nelerdir?

Profil imajınız firmanızın, markanızın logosu ya da sizi anlatan bir fotoğraf olmalı. Karşı tarafta iyi bir izlenim bırakmalı. Google Plus minimum 250×250 boyutlarında görsel kabul ediyor ve imajınızı JPG, PNG veya GIF olarak yükleyebiliyorsunuz.

Google Plus Paylaşım İçerikleri İdeal Ölçüleri Nelerdir?

Google Plus’ta içerik paylaşırken minimum genişlik ölçüsü 497×279 piksel boyutunda olmalı.

Google Plus’ta Kapak Fotoğrafı Nasıl Değiştirilir?

Google Plus’ta kapak görselini değişirmek için öncelikle size ait olan ve üzerinde düzenleme yapabileceğiniz Google Plus sayfanızı açın. Kapak görselinin sağ altındaki Edit Profile butonuna tıklayın.

Açılan pencerede kapak görselinizin üzerine tıklayın. Karşınıza gelen pencerede, sisteme daha önceden yüklediğiniz görselleri görürsünüz. BU görsellerden birini seçmek isterseniz tıklayın. Yeni bir kapak görseli yüklemek isterseniz sol üstteki Upload Photo (Fotoğraf Yükle) butonuna tıklayarak bilgisayarınızdan kapak görseli olmasını istediğiniz imajı seçin ve Tamam deyin. Eğer kapak görseliniz tam olarak Google Plus’ın istediği ölçülerden farklıysa sizden boyutlandırmanızı isteyen bir pencereye yönleneceksiniz. Burada görselinizin uygun bir açısını bulup sağ üstteki Done butonuna tıklayın. En son Kaydet butonuna tıklayarak yeni kapak görselinin herkes tarafından görünmesini sağlayabilirsiniz.

Google Plus Profil Fotoğrafı Nasıl Değiştirilir?

Google Plus fotoğrafını değiştirmek de kapak görselini değiştirmeye benzer. Edit Profile butonuna tıkladıktan sonra, bu sefer profil imajınızın üzerine tıklayarak yeni profil görseli yükleme aşamalarına devam edebilirsiniz.