Photoshop üzeirnde çalışan tasarımcılar, kendilerini işin yoğunluğuna kaptırıp kaydetmeyi unutabilirler. Ancak olası bir elektrik kesintisinde ya da Photoshop’unuz hiç bilmediğiniz bir sebeple kapandığında, çöktüğünde ne yapacağınızı bilemez, ekrana bakar durur ve beyniniz o an mavi ekran verir. Beynimize resetlediğimizde ise onca işi yeniden nasıl yapacağımızı düşünürüz.

Photoshop’u yeniden açtığınızda kimi zaman kaydedilmemiş çalışmanızı tekrar karşınızda görür ve mutlu olursunuz. Peki ya çalışmanızı karşınızda görmezseniz? İşte durum daha vahim bir hal alıyor. Ancak strese girmeden önce yapmanız gereken bir şey var.

Çalışmanız bir ihtimal kurtarılmış olabilir. Photoshop kend içinde bir autoecover klasörü barındırıyor. Bu klasörde kurtarılabilir çalışmaları görebiliyorsunuz. Öncelikle aşağıdaki dizine gidin.

C:\Users\YourUsername\Appdata\Roaming\Adobe\AdobePhotoshop CS6\Autorecover

AppData klasörü normalde gizli bir klasördür. Eğer bu klasöre ulaşamazsanız klasör seçeneklerinden gizli dosyaları görünür yapmanız gerekiyor. Autorecover klasöründe göreceğiniz psb uzantılı dosyayı Photoshop ile açmayı deneyin, belki de zamanınızı kurtarırsınız.

Read the latest car news and check out newest photos, articles, and more from the Car and Driver Blog.