Mobil

Dünyanın en çok kullanılan sohbet uygulamalarından biri olan WhatsApp görüntülü konuşmayı destekleyen özelliği ile bir adım daha attı. Android, iPhone, Windows Phone’un da aralarında bulunduğu her türlü işletim sisteminde yapılan uygulama güncellemesiyle birlikte görüntülü konuşma özelliği aktif hale geldi.

WhatsApp Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Görüntülü konuşma özelliği internete ve akıllı telefona sahip birçok kişi tarafından sıklıkla kullanılacak bir özellik. WhatsApp’ta görüntülü arama yapmak için sohbet ekranındayken sağ üstteki köşede yer alan telefon simgesine tıklamanız yeterli. iPhone kullanıcıları bu simgeyi bir kamera olarak göreceklerdir. Telefon simgesine tıkladığınızda karşınıza iki seçenek gelir. Görüntülü konuşma mı yoksa sesli konuşma mı yapacağınızı bu pencerede seçersiniz ve seçiminiz doğrultusunda karşı tarafa arama talebi gider. Görüntülü arama yazısına tıkladığınızda karşılıklı olarak birbirinizi görebilirsiniz.

WhatsApp Görüntülü Arama Ücretli mi?

Görüntülü arama özelliği, birçok uygulamada olduğu gibi internet üzerinden kullanılabilir b ir özellik olduğundan herhangi ek bir ücret ödemezsiniz. Internetiniz varsa görüntülü konuşma yapabilirsiniz. WhatsApp görüntüül arama kalitesi oldukça iyi durumda. Görüntülü arama ve konuşma esnasında görüntülerde göze çarpan bir gecikme yok. Genel olarak insanlar WhatsApp’ın görüntülü konuşma özelliğinden memnun.