WordPress SEO by Yoast eklentisi ile WordPress’te girdiğimiz içerikleri SEO uyumlu hale getirebiliyoruz. Ancak her şeyi eklentiye bırakmak doğru değil. Doğru strateji ve yöntemlerle biz de içerik eklerken dikkat etmemiz gereken şeylerin olduğunu unutmayalım. İçerikleri optimize etmek de üst sıralara çıkmanın şartlarından biridir. WordPress SEO eklentisi kullanımı mantığını bilmek de öğrenmemiz gereken şeylerden biridir.

Eklentiyi aktif ettiğiniz zaman içerik pencerenin alt kısmında Yoast SEO penceresinin eklenmiş olduğunu görürsünüz. Burada sayfamızın Google gibi arama motorlarının arama sonuçlarında nasıl görüneceğini belirlememize ve önizlememize olanak tanıyan bir sistem var. Bu sistem üzerinde ilgili noktalara tıklayarak arama listelerinde nasıl görüneceğine karar verebiliyoruz.

SEO Başlığı: Google gibi arama motorlarının sonuçlarında başlığımızı nasıl görmek istiyorsanız onu  yazalım. Altındaki barın yeşil olması en ideal sonuç olması anlamına gelir.

Meta Açıklaması: Arama sonuçlarında başlığın altında çıkan uzun metindir. Özet kısmına yazdığınız yazı da burada görünür. Eğer boş bırakırsanız içeriğin ilk pragrafından bir kesit alacaktır.

Focus Keyword: Bu alana içeriği odaklamak istediğin anahtar kelimeyi yazın. En alttaki sayfa analizin tamamlamak için buradaki anahtar kelimeye ihtiyaç vardır.

En alttaki sayfa analizinde ise, WordPress SEO eklentisi sayfanızı inceler ve anlık olarak size en iyi SEO çözümü için yapmanız gerekenleri sıralar ve raporlar. Böylece siz daha iyi bir site içi SEO için neler yapmanız gerektiğini görür, içeriğin seyrini ona göre değiştirirsiniz.

Here is a collection of places you can buy bitcoin online right now.